7ZŠ Kolín - Přespolní běh – okrskové kolo

V úterý 18.9.2007 se vybrané děti pátých, ale i ti nejšikovnější čtvrtých tříd zúčastnily přespolního běhu.Těšilo nás, že svítí krásně sluníčko. To byl příslib nádherného dne…Všechno začalo hladce, až na zapomenuté kraťasy a další drobnosti, pro které jsme se vraceli.
   Když jsme došli do areálu Borky, kde se závod konal, počasí se na nás přestalo usmívat. Doufali jsme, že to ale vydrží alespoň dopoledne - bohužel.
   Závod mladších proběhl ještě vcelku v suchu, ale co pak následovalo, to jsme fakt nikdo nečekal. Spustil se takový liják, že jsme byli ve chvíli všichni promočení.
   Po krátké pauze se rozhodlo, že se rychle závod doběhne, aby se všichni mohli pak ve školách převléknout.
   Naše děti se i za takto těžkých podmínek umístily na velmi krásných místech a doufáme, že se nám podaří postoupit do okresního kola.
   Všem moc děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.
                                                                                      Hana Pospíšilová

A teď reakce dětí:

•  Moc se mi to líbilo, i když pršelo a bylo ošklivo. Byl to pěkný zážitek v dešti.
  •  Na začátku jsem byl nervózní a uprostřed závodu jsem se s jedním klukem pořád předháněl, ale vyhrál jsem nad ním. Celkem jsem byl třetí.
  •  Moc se mi to líbilo a také jsem byla pátá. Také jsme zmokli a byli jsme úplně mokří
  •  Přespolní běh se mi líbil, ale zmokli jsme jako slepice Byla jsem 24. a byla jsem ráda, že jsem nebyla poslední. Předběhla jsem i naší bývalou spolužačku!
  •  Moc se mi běh líbil. Nelíbilo se mi , jak mě někdo strčil a já jsem spadnul. Kvůli tomu jsem byl na 27.místě!
  •  Běh byl super, ale taky hrůza, protože byl hrozný slejvák. A taky jsem měla radost, protože jsem byla šestá ze 32 silných běžců.
  •  Běh byl super, ale kdyby nepršelo, bylo by to fajn.
  •  Běh se mi moc líbil, ale kdyby nepršelo, bylo by to mnohem lepší.