7ZŠ Kolín - Příměstský tábor školní družiny
 

V pondělí 2. července jsme se vydali na první výlet. Čekala nás cesta vlakem do Malešova. Vlak měl trochu zpoždění, ale nakonec vše dobře dopadlo a my jsme mohli vyrazit na „procházku“ z Malešova do Kutné Hory.

Cestou jsem pozorovali přírodu, viděli jsme novou hráz u Velkého rybníka, říčku Vrchlici, dozvěděli jsme se něco  málo o mlýnech kolem kterých jsme šli a o historii Kutné Hory. U chrámu svaté Barbory jsme si udělali přestávku na oběd a po obědě jsme si dali sladkou zmrzlinu na náměstí.

Před cestou autobusem zpět do Kolína nám zbyla trocha času i na dětské hřiště.

Počasí nám velmi přálo a všichni jsem si první den užili :).

 

D. Vobořilová a V. Veselá

 

Druhý den jsme v rámci příměstského tábora vyrazili autobusem na celodenní výlet na zámek do Zruče nad Sázavou.

Po svačině jsme si vyzkoušeli dovednosti rytířů v rámci zábavně-naučné stezky rytíře Miloty Kolowrata, potrénovali jsme např. střelbu z luku na cíl, hod sekyrkou, šplh či lov potravy. Poté jsme navštívili Vodácké muzeum, kde jsme si prohlédli sbírku kánoí a dalších vodáckých i historických pomůcek. Následoval oběd, před kterým jsme se vybláznili na houpačkách z kánoí.

V rámci výletu jsme také navštívili Království panenek. Nakonec jsme se v místní cukrárně osvěžili zmrzlinou a vyrazili zpět k domovu. Počasí bylo opět příjemné ?.

V. Hudcová a D. Vobořilová

 
 
     
 

Webdesign: