7ZŠ Kolín - Září a úspěchy žáků 7.ZŠ

Karlovy Vary se staly 9.-10.9.2006 dějištěm Mistrovství ČR žáků a žákyň v lehké atletice na dráze. Z pěti startujících za Kolín  to byla právě čtveřice ze  sportovních  tříd  kolínské 7. základní školy.A jak si vedli ? Darina Kubicová  skočila do výšky 150 cm a obsadila14. místo, Kateřina Jůzová  vybojovala  devátou příčku v běhu 200 m  překážek, Tomáš Kořínek obsadil druhé místo ve skoku o tyči v osobním rekordu 395 cm a nejúspěšnějším členem výpravy  se stal   Petr Peňáz,  který získal titul Mistra ČR v běhu  100m  překážek(13,67) a  druhá zlatá medaile ve skoku dalekém (659 cm)mu unikla o pouhých 5 cm. Tímto výkonem se nominoval na mezistátní utkání se Slovenskem, kde  za Českou republiku získal dvakrát zlato.

17.září vyjela družstva mladšího a staršího žactva do Kladna, kde proběhlo  finále  Středočeského kraje v atletice,ve kterém družstvo dívek nasbíralo  153  bodů a obsadilo 2. místo . Celé družstvo podávalo maximální výkony a osobní rekordy   Pavly Dvořákové  na 800m  a  Elišky Říhové na 1500m  byly třešničkou na dortu. Oporou družstva chlapců byli Matěj Šustr,Jan  Kučera  ( osobák vrh koulí) a Dalecký Matyáš .Škoda ,že chlapců bylo jen sedm, a tak boj o medaili byl nad jejich síly a museli se spokojit se 4. místem.

Všem žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy i Kolína.