7ZŠ Kolín - Vítězství v okresním kole Dopravní soutěže

Ve středu 14.května reprezentoval Jakub Hovorka, Tomáš Toms, Tereza Křemenová a Barbora Helclová naši školu v  Dopravní soutěži mladých cyklistů v I. kategorii. Soutěž tradičně probíhala na dětském dopravním hřišti a v areálu 1.ZŠ Kolín. Na dopravním hřišti mladí cyklisté ukázali své znalosti dopravních předpisů a to nejen teoreticky - v testech, ale i prakticky - jízdou na kole. Jízda i testy našich soutěžících byly téměř bezchybné. Dalším úkolem bylo ošetřit zranění, se kterými se můžeme setkat při cyklistice. Děti prokazovaly, že dokáží poskytnout první pomoc. Poslední, čtvrtá disciplína, byla jízda zručnosti.

Při vyhlášení výsledků jsme netrpělivě očekávali, jaké místo jsme v soutěži obsadili.

Zcela zaslouženě děti získaly ve své kategorii 1.místo. Zúročily tím svou přípravu v teorii i praxi (každoroční výcvik všech tříd 1.stupně na dopravním hřišti, besedy 4. a 5.ročníku s panem Brzákem i dopravní a zdravotní příprava v hodinách prvouky a přírodovědy). Odměnou jim je postup do krajského kola, které se uskuteční 2.června v Mladé Boleslavi.