7ZŠ Kolín - Mladý chemik

18/12     Mladý chemik

 

V letošním školním roce se žáci 9. tříd zapojili do celostátní soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika“. Tuto soutěž organizuje SPŠCH v Pardubicích pro žáky 8. a 9. tříd. Cílem soutěže je představit chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi, a která je zajímavým a lukrativním studijním oborem. Ze školního kola postoupili 3 nejlepší žáci – Jiří Černý, David Kováč a Ondřej Liška. V úterý 10.12.2013 reprezentovali naši školu v druhém kole soutěže. Tato část probíhala v prostorách SPŠCH v Pardubicích. Z žáků, kteří se zúčastnili školního kola (bylo jich něco kolem 3000), postoupilo přibližně 240 žáků do 2.kola. Naši žáci podali vynikající výkon a umístili se v první čtvrtině celého startovního pole :-). Od postupujících pozic je dělilo opravdu jen pár bodů. Děkuji jim za vzornou reprezentaci a držím palce v dalším studiu.

 Mgr. Renata Jeřábková
 
     
 

Webdesign: