7ZŠ Kolín - Stopy Karla IV.

16/05     Stopy Karla IV.

 

V pátek 13. května se zástupci naší školy účastnili finále vědomostní soutěže pořádané Městskou knihovnou v Kolíně “Stopy Karla IV.”.

Do soutěže bylo přihlášeno 8 družstev z kolínských škol.

Naši školu zastupovalo  pětičlenné družstvo složené z žáků 8. a 9. tříd. Podpořit je přišli i jejich spolužáci. Žáci se na soutěž dostavili se všemi sesbíranými "kameny", které získali po úspěšném splnění všech zadaných úkolů. Měsíc řešili zadané stopy, které je zavedly na místa, kde jim byly předány "kameny" v podobě odznaků. Na soutěži pak porovnávali své znalosti v oblastech života Karla IV. Otázky byly pokládány na základě filmových ukázek i hraných scének z doby Karla IV., kde se objevily i Karlovy ženy nebo třeba arcibiskup Arnošt z Pardubic ztvárněný Pavlem Kárníkem. Kreativitu soutěže prokázaly úkoly, kde žáci měli například skládat jednotlivé části území a jejich znaky nebo přiřadit ke královským číším, ze kterého uměleckého slohu pochází.

Soutěž byla skvěle připravena a promyšlena, každý zúčastněný byl sladce odměněn. Žáci se v jejím průběhu dověděli mnoho nového a zajímavého o tomto pro nás významném panovníkovi. Už teď se těšíme na další možnost zasoutěžit si s dalšími kolínskými školami.

Mgr. Lucie Bartošová

 

 

 
 
     
 

Webdesign: