7ZŠ Kolín - Projektový Den jazyků pro 4. - 9.ročník
 

26. září je evropským dnem jazyků. Naše škola zorganizovala pro tento den několik zajímavých aktivit pro žáky. Aktivity se samozřejmě zaměřily na evropské státy, jejich kulturu, faktické informace a jazyk. Nejprve se žáci z jednotlivých tříd rozdělili do skupin, kde se např. žáci ze čtvrté třídy mohli setkat se žáky ze třídy deváté. Dále naše škola, ve spolupráci s kolínským basketbalovým klubem, uspořádala besedu se dvěma anglicky mluvícími hráči. Padaly otázky na oblíbené jídlo, pití nebo třeba čeho se hráči bojí a zda se jim v Kolíně libí. Autogramiáda a následné focení se žákům velmi zamlouvaly.

Další aktivity probíhaly již ve třídě, kde skupiny žáků vytvářely sportovní dresy některého z vybraných evropských států. Kreativitě nebyly dány žádné mantinely. Žáci se mohli opravdu vyřádit.
Poslední aktivitou bylo pletení náramků přátelství z gumiček LOOMBANDS, které se stalo poslední dobou velikým trendem mezi mládeží.
Všechny výtvory žáků jsou k vidění v prostorách školy. 
Radek Dlouhý
 
     
 

Webdesign: